Zobrazují se příspěvky se štítkemTravel. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemTravel. Zobrazit všechny příspěvky

14. srpna 2015

Bez nadpisu

Několikrát jsem začala psát příspěvek, a pokaždé skončila u nadpisu.
Tolik věcí, co jsem chtěla sdělit, a všechny se vypařily z hlavy....

Ale dneska odletělo do Francie moje prostřední dítě a já si říkám, že bych chtěla mít matku, jako jsem já. Matku, která si odepře kurz angličtiny, aby našla lepší práci, protože možnost strávit dva týdny ve Francii pouze za cenu letenky, se hned tak zase neobjeví... Jasněže to bylo nakonec víc (nabíječka, datový kabel, nafta a kdovíco všechno ještě)...

Měla jsem v plánu vyjet ráno v půlpáté. Akorát to vycházelo na letiště. Jenže jsme ještě obalovaly kufr fólií, sbíraly mokrou mikinu a tričko a pokoušely se ji dosušit za cesty autem... Nepodařilo se.
Dítě už je ve Francii a mikina je stále mokrá. Zdá se mi to býti poněkud paradoxní, vzhledem k noční teplotě 20 °C. A autem taky pěkně profukovalo, řekla bych, že v přímé úměrnosti k rychlosti.

Na letišti jsem dítě stihla odbavit a dovést ke vchodu k odletovým bránám během 7 minut. Dokonce jsme se stihly rozloučit.
A teď už jede autem s Nicolasem, kterého jsem v životě neviděla (Anežka taky ne), autem z Bordeaux kamsi do dědinky směrem na Paříž.
Ještě mi nedala vědět, že by už dorazili... Zatím se bavím balením Vítkových věcí na tábor. Do čeho je nacpu, netuším.




12. července 2015

Ach jo a deset dřepů

Mám splín... všichni odjíždějí a opouštějí mě...
Eliška hlídá Alexe ve Francii, Anežka odpočívá u babičky, Vítek zítra jde na tábor, Petr s Martinou odjeli už dneska....
Zdá se mi, jako bych byla na špatném místě. Všichni ti blízcí lidé mi moc chybí, srdce mám rozdělené na spoustu kousků a nejraději bych je všechny zase dostala na jedno místo.
Červenec není dobrý měsíc, protože před třemi lety se děly hodně těžké věci, tak se mi často chce plakat a mám zatmění v hlavě.
Tohle malé oddělení je vlastně jen malou ochutnávkou toho, až moje děti jednou odejdou z domova. Kladu si otázku, jak to budu zvládat, když už teď je mi smutno a to se všichni vrátí domů?

Ještě jsem nevysvětlila nadpis dnešního příspěvku. Když děti achjojují, musí udělat deset dřepů. Někdy to dělají z legrace a pak dělají třeba padesát dřepů najednou. Jenže ony to zvládají levou zadní a vůbec z toho nejsou unavené. Zato já bych se dnes uachjovala.

5. července 2015

Suffering. Sadness. Tears.

Krev, slzy a pot sliboval někdo jiný.
Od odjezdu dcery do Francie jsem si slibovala nové zážitky pro ni, zlepšení ve francouzštině a hlavně příležitost k poznání světa a možnost zase trochu víc dospět.
Jenže když jsem Elišku odvezla na letiště, nějak se nedostavily ty dobré pocity, že moje dcera se zvládne sama dopravit do cizí země, cizího městečka a cizí rodiny, aby se stala au-pair.
Místo toho mi z očí tekly slzy, bylo mi smutno a nějak jsem si nedokázala představit celé dlouhé prázdniny bez svojí nejstarší.
A když večer telefonovala, že je v pořádku na místě, teprve pak jí došlo totéž. Sama ve Francii, bez lidí, které má ráda, bez kontaktů na někoho blízkého, kdo by mluvil česky.
Tak začalo utrpení z odloučení promísené se smutkem a slzami.
Jenže ona je Eliška holka statečná a šikovná a neztratí se. I když ji ten mrňavý prevít, kterého hlídá, docela zlobí...
Ale o tom jindy.

13. ledna 2015

Co vlastně?

Asi bych nás mohla představit...
Jsme tři různého věku, s různými názory na společnost, na knížky a filmy, s různými přáteli, vkusem, s různou pracovní nebo studijní dobou.
Od roku 2009 se tak různě snažím běhat, občas s holkama, občas sama. Půlmaraton už jsem zvládla.
Ale!
Samozřejmě si přeju uběhnout i  maraton. Zatím jsem na něj nikdy nenatrénovala. A možná proto E. rozhodla ještě před koncem roku 2014, že budeme od začátku nového roku trénovat. Abychom ho uběhly. Nic víc. Nebudeme se trápit časem, nebudeme se snažit být rychlé, jenom ho chceme uběhnout.
Jak na to?
E. si vygooglila nějaký plán. Nic převratného, ale taky nic těžkého.
Já jsem se jen psychicky připravila, že zase budeme běhat.
A. se prostě připojila.
A tak to začalo.

Používá technologii služby Blogger.
Rainbow runners © , All Rights Reserved. BLOG DESIGN BY Sadaf F K.